22 Ekim 2021, Cuma
spot_img

Allah başkanımızı başımızdan eksik etmesin!

HAYATIMIZ SİGORTALI

Sektör Kulağı bu sayısında esprili olsun derken son gelen duyum gerçekten bizi bir kez daha gülümsetti. TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu‘nun Özbekistan’daki açılış tweetlerini retweet etmekle ünlü SAİK Başkanı Levent Korkut bir televizyon programına katılmış. Bize gelen bilgiler ışığında çok önemli konuları gündeme getirmiş. İddialara göre Sayın Korkut acenteleri için bir yılda bir şey yapamamış olsa da sektörü kurtardığına işaret eden açıklamalar yapmış. Vallahi de billahi de böyle demiş.

levent korkut
Hayatımız Sigortalı / Eylül 2019

Maliye ve Hazine Bakanlığı sigorta sektörü için bir üst kurum planlarken, BDDK’nın adı geçiyordu. Bir süre sektörden BDDK içine iç güveysinden hallice gireceği konuşuluyordu. Sonra birden bunun SDDK olmasına karar verilmişti. Biz sektörü takip edenler çok şaşırmıştık, nasıl oldu diye … Meğerse SAİK Başkanı Sayın Levent Korkut, Bakan Berat Albayrak ve Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi’nden yetkililerle bir dizi görüşme yapmış ve BDDK fikrinden SDDK olmasına geçişi sağlamış. Sektör kulislerinde ise “Sayın Korkut keşke bu mevkiye daha önceden gelmiş olsaydı da bu Tavan Fiyat, komisyonların düşürülmesi, havuz gibi sektörü zora sokan kararlardan yetkililerle bir dizi görüşme yaparak geri döndürseydi” diye konuşuluyormuş.

Brokerlere veryansın

Bu arada aynı programda brokerlerin acenteler ile rekabetini de sertçe eleştirmiş! “Bu brokerler acentelerin işlerini ellerinden alıyor.” “Trafik poliçesi kasko kesiyorlar” diye fırça atmış, sonra ne mi olmuş? Atlamış arabasına Çağrı Brokerliğin olduğu binasındaki Çağrı Sigorta’daki ofisine geri dönmüş.

Bundan sonrasında yorum tabii ki sizlerin.

CAN KANTAR: SAİK’in 1 yıllık karnesini açıklıyorum! 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER