Sigorta sektörü duayenini kaybetti

0
328

Türk sigortacılığının önde gelen isimlerinden, eksper ve eğitim görevlisi Timuçin Alpay’ın vefatı sektörde üzüntüye neden oldu.   

Alpay Ailesi’nden vefat ile ilgili yapılan duyuruda “Sevgili Babam, Timuçin Alpay’ı bugün (1 Mart) kaybettik. Cenazesi 2 Mart Salı günü Karacaahmet Mezarlığı içindeki Şehitlik Camii’nden saat 12.00’de kalkacaktır” denildi.

Yazarımız Mustafa Nazlıer de Timuçin Alpay’ın vefatıyla ilgili yaptığı açıklamada derin bir üzüntü içerisinde olduğunu belirterek; “Duayen, İstanbul beyefendisi; kıymetli bir ağabeyimi kaybetmenin tarifsiz üzüntüsü içindeyim. Sektörde iz bırakan eserleri, yetiştirdikleri ve asil yaşantısı ile her zaman saygı ve sevgi ile anacağız… Nur içinde yatsın… Timuçin Alpay kalplerdesin” şeklinde açıklama yaptı.

SigortaMedya Genel Yayın Yönetmeni Can Kantar ise üzüntüsünü şöyle dile getirdi; “Sevgili Timuçin ağabeyi kaybetmenin derin üzüntüsü ve şokundayım. Çok değerli bir insan, çok değerli bir sigortacılık duayeniydi. Zaman zaman sosyal medyadan paylaşımlarıma yazdığı yorumlarla iletişim halindeydik. Zaman zaman da telefonlaşırdık. Sigorta Ekranı’na canlı yayına çok kez davet ettim; ‘Sevgili Can oralara gençler çıksın, boş ver bizim gibi yaşlıları’ diyerek; espri yapmıştı ve nazikçe geri çevirmişti teklifimi.

Son günlerdeki en büyük sevgilisi torunu ile geçirdiği vakitlerdi. Telefonda konuştuğumuzda torunu ile bir araya geleceği günü iple çektiğini söylerdi. Allah rahmet eylesin, nurlar içinde uyu.. Timuçin ağabey… Yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı ve sabır dilerim.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz