29 Mayıs 2022, Pazar
spot_img

SİGORTAMEDYA BU SEFER 12’DEN VURDU

Sigortamedya bundan tam 12 yıl önce yolculuğuna başlamıştı. Ezber bozmaya gelmiştik. Çok zor olsa da sektörün ezberini bozduk ve kısa sürede sigorta sektörünün en çok takip edilen yayın kuruluşu olmayı başarıp liderliğe oturduk. Her bakımdan bir liderlikten bahsediyorum. Yenilikçi anlayışla yapılmayanı yaparak fark yarattık. Sektör yayın kuruluşları yaptıklarımızı ancak 5 sene sonrasından takip edebildi. Sigorta şirketlerinin para karşılığı sayfa satın alıp haberlerini yayınlattıkları bir formattan bugünlere geldik. Bizim için habercilik hep ön planda oldu. Sigorta sektörünün buna alışması gerçekten zaman aldı. Bu işe girdiğimizde daha baştan; “Girmeyin, bunu yapan yayın kuruluşları var, zarar edip evinizi, arabanızı satmak zorunda kalırsınız” diyenler vardı. Tabi ki o zamanlar bizim ne yapmayı planladığımızı bilmiyorlardı. Sonra onlar da anladı.

ŞEMSİYE İLK GÖZ AĞRIMIZ

Şemsiye Dergisi bizim ilk göz ağrımız. Bundan tam 12 yıl önce Sigortamedya olarak “Sigortalı”yı merkeze koyan bir dergi çıkarttık. Yani pamuklara sarmamız gereken tüketiciyi odak noktamıza aldık. Şemsiye Dergisi işte böyle doğdu. Şimdi sektörün en çok takip edilen dergisi oldu diyebiliriz. Basılı ve dijital olarak her ay 30 binin üzerinde kişiye ulaşan Şemsiye, her yönüyle okunur bir dergi olmayı başardı. Sektörün tüm ilklerinde imzamız var. Hal böyle olunca taklit edilen bir yayın kuruluşu olduk. Taklit edilmek gurur veriyor da ismimizi bile taklit edip, markalarımızın önüne arkasına bir harf koyarak marka değerimizden faydalanmaya çalışanlar çok oldu ne yazık ki. Konu buraya gelmişken belirtmeliyim. Bizim sigorta endüstrisi içerisinde yayıncılık dışında başka bir faaliyet alanımız yoktur. Biz bildiğimiz işi yapıyoruz. Sigorta sektörünün tüketiciye doğru bilgi aktarması için gerekli mecraların eksikliğini 12 yıl önce görmüş bir yayın grubu olduk. Bugün gelinen noktada hala sigorta bilincinin artırılmasını konuşuyorsak bunu biz 12 yıl önce gördük diyebiliriz.

EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜRLER

12’nci yaşımızın mutluluğu ve gururu içerisindeyiz. Bu 12 yıllık yolculuğumuzda bize katkısı olan tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ederim. Ve tabii ki halen Sigortamedya’nın etkin ve tecrübeli benim dışımdaki tüm ekip arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Son ekip ile büyük sıçrama yaptık. Bayrağı daha da ileriye taşımaya kararlıyız. Bir teşekkür de elbette ki sigorta endüstrisinin bize inanan ve bu yolculuğumuzda yanımızda olan paydaşlarına. Ve tabii ki son olarak en büyük teşekkür okurlarımıza. İyi ki varsınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER