6 Aralık 2021, Pazartesi
spot_img

Sompo: Tamamlayıcı Sağlık’ta pazarın çok üstünde performans gösterdik

Pandemiyle birlikte sağlığın önemine dair oluşan farkındalık Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’na (TSS) olan ilgi ve talebi de artırdı. Sompo Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile sağlığın önem kazandığı ve sağlık harcamalarının yükseldiği bu dönemde sağlık sigortalarına yönelik ihtiyacı karşılamaya devam ediyor.

Covid – 19 salgını ile birlikte sağlık sigortası sektöründe yaşanan hareketlilik ve artan sağlık sigorta sektörü harcamaları geleceğe ilişkin beklentileri ve sağlık harcamalarıyla ilgili öncelikleri değiştirerek Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nın (TSS) tercihten zorunluluğa dönüştürdü.

Pazarın çok üstünde bir performans gösterdik

Sompo Sigorta Bireysel Teknik ve Sağlık Genel Müdür Yardımcısı Ataman Kalkan, TSS ürününü 2016’nın nisan ayında satışa sunduklarını belirterek o dönemden bu yana temel stratejik ürünleri olarak benimsedikleri Tamamlayıcı Sağlık Sigortası için altyapı ve yazılımlar oluşturduklarını söyledi. Müşterilerine alternatifli ve geniş kapsamlı planlar sunduklarını aktaran Kalkan, müşteri memnuniyetini ön planda tuttuklarının altını çizdi.

Kalkan, tamamlayıcı sağlık sigortaları pazarının 2020 yılında bir önceki yıla göre adette yüzde 19, prim bazında yüzde 52 büyüdüğünü belirterek “Sompo Sigorta aynı dönemde adette yüzde 75, prim bazında ise yüzde 104 büyüyerek pazarın çok üstünde performans gösterdi. 2021 yılı Eylül ayı verilerine göre pazar, ilk 9 aylık dönemde bir önceki yılın aynı dönemine göre adette yüzde 34, prim bazında yüzde 61 büyürken Sompo Sigorta aynı dönemde adette yüzde 51, prim bazında ise yüzde 70 büyüyerek sektöre oranla dikkat çekici bir yükseliş yakaladı. Sompo Sigorta olarak iyi bir altyapı ve tamamlayıcı sağlık sigortalarında kapsamlı paketler sunarak sektörün üzerinde büyüyoruz.” şeklinde konuştu.

TSS nüfusun geneline hitap ediyor

TÜİK verilerine göre Türkiye’de son 5 yılda klasik sağlık sigortalı kişi sayısı 2,1 milyondan 2,3 milyona çıkarken TSS sigortalı adedi 134 binden yaklaşık 2 milyon seviyelerine yükseldi. Pandeminin ardından Türkiye’de sağlık sigortası yaptıran kişi sayısının artması pazardaki potansiyelin önemli göstergelerinden biri olarak kabul ediliyor. 2013’te 84 milyar TL olan sağlık harcamaları, 2019 201 milyar TL’ye ulaşırken vatandaşın cebinden ödeyeceği tutar 12,6 milyar TL’den 33 milyar TL’ye yükseldi.

Kalkan, özel sağlık sigortacılığı pazarının 2020 verileriyle henüz 10 milyar TL seviyelerinde olduğunu belirterek bu rakamların Türk halkının tamamlayıcı sağlık sigortasına duyduğu ihtiyacın göstergesi olduğunu söyledi. Artık yüksek primli özel sağlık sigortalarına bağımlı kalınmadığına dikkat çeken Kalkan, “Hem fiyat hem de sağladığı kapsam açısından TSS’nin nüfusun geneline hitap ettiğini söylemek yanlış olmaz” dedi.

Sompo Sigorta ürünlerinin sigortalılarına farklı değer önerileri sunmasına önem verdiklerini ifade eden Kalkan, “Gerek yatarak tedavi, gerekse yatarak ve ayakta tedavi planımızda, sigortalılarımız herhangi bir ek prim ödemeksizin check-up, avantajlı diş paketi, gündelik yatış tazminatı gibi benzersiz teminatlara da sahip oluyorlar. Ayrıca doğum planımızla; sigortalılarımızın doğumu en uygun primlerle ve ödeme kolaylığıyla gerçekleştirmelerine olanak sağlıyoruz” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER