‘Stratejik açılımlar sektörün geleceğini şekillendirecek’

0
22

İTÜ Çekirdek’in düzenlediği ‘Sigortacılıkta Yeni Stratejik Açılımlar’ etkinliğine; Aksigorta Strateji, Dönüşüm ve Dijital Kanallar Genel Müdür Yardımcısı Esra Öge katıldı.

İTÜ ARI Teknokent ve sigorta sektörünün önde gelen kurumlarının hayata dokunan teknolojiler geliştiren girişimcileri destekledikleri İTÜ Çekirdek InsurTech Programı kapsamında yürütülen etkinlikler tüm hızıyla devam ediyor.

Etkinlik serisinin bir parçası olan “Sigortacılıkta Yeni Stratejik Açılımlar” semineri 12 Ağustos 2020, Çarşamba günü gerçekleştirildi. İTÜ Çekirdek YouTube kanalından canlı olarak yayınlanan etkinliğe; Aksigorta Strateji, Dönüşüm ve Dijital Kanallar Genel Müdür Yardımcısı Esra Öge katıldı.

Etkinlikte konuşan Öge, sigortacılıkta yeni stratejik açılımların sektörün geleceğini şekillendireceğini belirtti. Öge, Aksigorta’nın girişimciler ile iş birliği fırsatlarını artırmak adına yürüttükleri faaliyetler hakkında bilgi verdi.

Öge şunları söyledi; “Aksigorta olarak bizim için start up ile iş birliğinde en önemli şeylerden biri; girişimcinin, kurumumuzun ve müşterinin ihtiyacına cevap veren; bir problemini çözen konularda fikir geliştirmesi. Bu tarz iş birliklerinde en başarılı sonuçları almak için acı noktalara iyi bir çözüm üretmek gerekiyor. Start up’lar, yenilikçi teknolojik bakış açısıyla müşteri sorunlarına çok daha hızlı çözümler buluyor.”

1 milyon TL’lik ödül

İTÜ ARI Teknokent öncülüğünde, sigorta sektörünün önde gelen kuruluşları Agito, Aksigorta, Allianz, AvivaSA, Eureko Sigorta, Güneş Sigorta, HDI Sigorta ve Vakıf Emeklilik güçlerini birleştirdi ve İTÜ Çekirdek InsurTech Programı’nı hayata geçirdi. Program sigorta sektörüne değer katacağına ve geleceğin teknolojilerini üreteceğine inanan girişimcileri bekliyor.

Program kapsamında sunulan pek çok desteğin yanı sıra, girişimlerin sektöre erişimi sağlanacak. Program kapsamında sunulan pek çok desteğin yanı sıra, girişimlerin sektöre erişimi sağlanacak ve başarılı olan girişimlere cansuyu verilecek. Etkinliğin tamamını aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz