29 Mayıs 2022, Pazar
spot_img

Taraftarlar güvence altında

Takımına sadakatla bağlı, galibiyetiyle sevinen mağlubiyetiyle üzülen, onun için maddi-manevi fedakârlık yapmaktan kaçınmayan binlerce taraftar var. Takımının her zaman kazanmasını isteyen taraftarlar için kulüpler ve sigorta şirketleri harekete geçti. “Taraftar da kazanmalı takım da” diyen kulüpler, sigorta şirketleri ile iş birliğine giderek özel ürünler tasarladı.

SİBEL CİNGİ

Kimisi fanatikçe sever, gün olur gözü dünyada başka şey görmez. Kimi içinse tutkusuz görünse de vazgeçilmezdir. Renkleri ne olursa olsun spor kulüpleri, taraftarlar için hayatın bir parçasıdır. Galibiyetle hayat düğüne, mağlubiyetle cenaze evine dönüverir her şey… İşte bu iki uç nokta bir anlamda sigorta sektörünü de çağrıştırıyor. ‘Bir daha önceden önlem alacağım’ ile ‘önümüzdeki maçlara bakalım’ aslında aynı yere çıkar.

İşte böylesine iç içe kadere sahip hayat öyküsü sigorta şirketleriyle kulüpleri bir araya getirdi. Takımının her zaman kazanmasını isteyen taraftarlar için kulüpler ve sigorta şirketleri harekete geçti. “Taraftar da kazanmalı takım da” diyen kulüpler sigorta şirketleri ile iş birliğine giderek özel ürünler tasarladı.

Taraftarlar için özel olarak tasarlanan ürünler arasında cep telefonu sigortası da kasko da ferdi kaza sigortası da var…

HDI ile taraftarın cebi güvende

HDI Sigorta taraftarların cep telefonlarını beklenmedik kazalara karşı güvence altına alan ürünler çıkardı. HDI Sigorta’nın, Fenerbahçe, Beşiktaş, Giresunspor, Ofspor, Altay, Bursaspor, Karşıyaka, Yeni Malatyaspor taraftar cep telefonu sigortası bulunuyor. HDI Sigorta Genel Müdürü Ceyhan Hancıoğlu, “Gelir paylaşımlı projemiz ile taraftarlar cep telefonlarını beklenmedik kazalara karşı güvence altına alırken kulüplerine de katkı sağlayabiliyor” açıklamasını yapıyor.

Magdeburger’den ‘Aslan Kasko’

Magdeburger Sigorta, Galatasaray Spor Kulübü sponsorluğu kapsamında 2 yeni ürününü taraftarlara sundu: Galatasaray Asistanslı Ferdi Kaza Sigortası ve Aslan Kasko. Magdeburger Sigorta Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Zafer Uçar, “Galatasaray Spor Kulübü’ne gelir kazandırıcı ürünler tasarladık. Bir tanesi ferdi kaza ürünü. Bir tanesi de ‘Aslan Kasko’ adında ürünler. Bu ürünlerle kulübümüz de gelir elde edecek. Sadece kulübümüz gelir elde etmeyecek. Galatasaraylıların da indirimleri olacak. Türkiye’de sigorta pazarının önemli bir kısmı kasko poliçelerinden elde ediliyor. Yani oto branşı dediğimiz branştan elde ediliyor. Şöyle düşünelim 10-12 milyar dolarlık bir pazarın en az yüzde 20-25’i buradan geliyor. Bu tutarın içinde biz yer almaya çalışacağız. Eğer Galatasaraylılar bu ürüne sahip çıkarsa kulüp önemli bir gelir kaynağına kavuşacak” diyor.

Cimbomlular için yeni ürünler yolda

Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi Dorukhan Acar, geçtiğimiz günlerde iş birliğinin tanıtımı amacıyla düzenlenen toplantıda şu açıklamayı yapmıştı: “Ferdi kaza ürünümüzü Magdeburger ile çıkarmıştık. Şu an daha büyük bir ürünümüz olan Aslan Kasko poliçemiz var. Buradan kulübümüzün çok ciddi gelir beklentisi var. Hem taraftarlarımıza indirim veren hem de kulübümüze ciddi katkı sağlayan bir poliçe bu. Sponsorlarımızla birlikte kazan-kazan işler yapıp taraftarlarımıza, kulübümüze ve sponsorlarımıza kazandıran anlaşmalar yapmaya çalışıyoruz. Magdeburger fiyatta ciddi bir avantaj sağlıyor taraftarımıza. Bu avantajla beraber kulübümüze her satılan poliçe başına bir yüzde verilecek. Şu anda iki ürünümüz var. Sene bitmeden bunlara yeni bir ürünümüz daha eklenecek” dedi.   

84 TL’ye GS Asistanslı Ferdi Kaza Sigortası

Magdeburger Sigorta’nın GS Asistanslı Ferdi Kaza Sigortası 84 TL’lik özel fiyatı, geniş kapsamlı teminatları ve sigortalının hayatını kolaylaştıran asistans hizmetleri ile dikkat çekiyor. Ürünün satışından Galatasaray’a gelir aktarımı yapılıyor. GS Asistanslı Ferdi Kaza Sigortası’nda 50 bin TL tutarında vefat ve daimî maluliyet teminatları bulunurken; sigortalı Magdeburger Sigorta’nın konut ve araç yardım hizmetlerinden de yararlanabiliyor.

Aslan Kasko’da doğal afet ve terör riskleri de teminat altında

Magdeburger’in Aslan Kasko ürünü ekonomik fiyatı ile sigortalının aracı hareket ederken veya park halindeyken meydana gelebilecek hasarlara, çalınma ve yanma gibi durumlara karşı geniş teminatlı bir içerik sunuyor. Aslan Kasko ile ana teminatların yanı sıra, doğal afetler, toplumsal hareketler ve terör olayları sonucunda meydana gelen hasarlarda da araçlar teminat altına alınıyor. Seyir halinde yaşanan arıza durumlarında ise aracın çekilmesi ve kurtarılması, yol yardım, lastik değiştirilmesi, ikame araç temini gibi yardım hizmetleri sunuluyor. Ayrıca poliçede değer kaybı sigortası da bulunuyor. Üstelik araç içinde bulunan kişisel eşyalar ve araç aksesuarları da belirlenen limitlere kadar güvence altında. Aslan Kasko, Galatasaraylı taraftarlara yüzde 10 indirim ile sunuluyor.

HDI Sigorta’dan hem cebi hem taraftarı düşünen sigorta

HDI Sigorta, Cep Telefonu Sigortası ile taraftarların yanında. HDI Sigorta’nın, Fenerbahçe, Beşiktaş, Giresunspor, Ofspor, Altay, Bursaspor, Karşıyaka ve Yeni Malatyaspor Taraftar Cep Telefonu Sigortası bulunuyor. Taraftar Cep Telefonu Sigortası’yla tüm bozulmalara, kırılmalara karşı cep telefonları güvence altına alınabiliyor. Taraftar Cep Telefonu Sigortası, kaza sonucu hasar görme, ekran kırılması, yüksek voltaj ile hasar görme, sıvı teması, hatalı aksesuar kullanımı gibi risklere karşı koruma sağlıyor. Yaptırılan her sigorta takıma destek olarak geri dönüyor.

Talep çok yüksek, taraftar takımına sahip çıktı

Acentelerden gelen haberlere göre taraftar sigortasına ilgi oldukça yüksek. Magdeburger Sigorta acentesi Erkart Sigorta, taraftar sigortasında hedefini kısa sürede tutturdu. Magdeburger Sigorta’nın Galatasaray forması hediye ettiği Erkart Sigorta’nın sahibi Erdoğan Kart, tahminlerinin üzerinde bir taleple karşılaştıklarını söylüyor. “Taraftar takımına sahip çıktı” diyen Kart, bir ayda 100 adet Galatasaray Asistanslı Ferdi Kaza Sigortası satışı yaptıklarını açıklıyor. Kart, “Ferdi kaza ürününde daha önce satışımız sıfırdı” diyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER