5 Temmuz 2022, Salı
spot_img

“Trafik sigortalarına da yüzde 25 devlet katkısı gelsin!”

Bu yıl beşincisi düzenlenen İstanbul Finans Zirvesi’nde “Türkiye’nin Yeni Sigorta Ekonomisi” başlıklı bir panel düzenlendi.

IFS_toplanti

Panele konuşmacı olarak katılan Güneş Sigorta Genel Müdürü Serhat Süreyya Çetin, konuşması sırasında “Trafik sigortalarına da yüzde 25 devlet katkısı olursa belki pastayı biraz arttırabiliriz” dedi.

Uluslararası bir organizasyon haline gelen ve bu yıl 15-16 Eylül tarihleri arasında beşincisi düzenlenen İstanbul Finans Zirvesi’nde “Türkiye’nin Yeni Sigorta Ekonomisi” konulu bir panel düzenlendi. Moderatörlüğünü Sigortayeri.com CEO’su Ali Erhan Tamer’in yaptığı panele, Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürü Dr. Ahmet Genç, Vakıf Emeklilik Genel Müdürü Mehmet Bostan ve Güneş Sigorta Genel Müdürü Serhat Süreyya Çetin konuşmacı olarak katıldı.

Vakıf Emeklilik Genel Müdürü Mehmet Bostan, sürekli ulaşılabilir olmanın günümüz sigortacılığındaki önemine değinirken bunun müşteri deneyimini de artıracak bir yaklaşım olduğunu belirtti. Sigorta sektöründe ülke ekonomisine kıyasla daha büyük bir büyüme gözlendiğini belirten Güneş Sigorta Genel Müdürü Serhat Süreyya Çetin ise Türk sigortacılığının yenilikçilik anlamında geride kaldığını ayrıca her yıl ülke ekonomisinin iki üç katı üzerinde büyüyerek büyük bir başarı kaydettiğini söyledi. Çetin, konuşmasının sonunda Hazine Müsteşarlığı Genel Müdürü Dr. Ahmet Genç’e dönerek trafik sigortalarında yüzde 25 devlet katkısı olursa pastanın artabileceğini düşündüğünü belirtti. Çetin’in bu espirisi katılımcıları da gülümsetti. Hazine Sigortacılık Genel Müdürü Dr. Ahmet Genç ise sigorta sektörünün yenilikçiliğe açık olmasının son yılları 5 yıllara bölerek daha iyi değerlendirileceğini belirterek, “Önceki beş yıllarda sektöre sunulan yenilikçi kararlara şirketler hemen “hayır” diyerek tepki koyuyorlardı. Son yıllarda bu değişti” dedi.

“5. İstanbul Finans Zirvesi” – ”Türkiye’nin Yeni Sigorta Ekonomisi’&#

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER