5 Ağustos 2021, Perşembe
spot_img

‘Tüm değerleri sigortalanmış bir KKTC için çalışacağız’

KKTC Sigorta ve Reasürans Şirketler Birliği Başkanı Raif Çukurovalı, yayınladığı Sigorta Haftası mesajında; tüm değerleri sigortalanmış bir KKTC yaratmak için çalışacaklarına vurgu yaptı.

KKTC Sigorta ve Reasürans Şirketler Birliği Başkanı Raif Çukurovalı; Türkiye Sigortalar Birliğinin 10. Yılı kutlanan Sigorta Haftası nedeniyle mesaj yayınladı.

Ülkelerin ekonomik değerlerini korumak için

“Türkiye Sigortalar Birliği, ülke fertlerinin sigortaya dikkatini çekmek sigortanın önemini anlatmak ve bireylerin sigorta bilincini artırmak amacıyla her yıl Mayıs ayının son haftasını Sigorta Haftası olarak kutlamaktadır” diyen Çukurovalı, “Sigorta sektörünün gelişmesi büyük oranda toplumun sigorta bilincinin ve kültürünün yükselmesine bağlıdır. Aynı zamanda ülkelerin sigorta bilincinin ve kültürünün yükselmesi; bu ülkelerin gelişmişlik göstergesi olarak da genel kabul gören bir göstergedir. Bilindiği üzere sigortanın önemi gerek bireyler gerekse ülke ekonomileri açısından çok büyüktür. Sigorta ülkelerin ekonomik değerlerini koruma altına almakta; girişimci ve yatırımcılara güven sağlamaktadır. Sigorta; meydana gelen kayıplarda tazminatları üstlenerek ve ödeyerek taraflar arasında sosyal barışı sağlamaktadır” diye konuştu.

Türkiye’nin tecrübesinden yararlanacağız

Çukurovalı, “Dünyamızda gelişen teknoloji ve değişen iklim koşulları sonrası birçok yeni riskler ortaya çıkmaktadır. Risklerin her gün arttığı dünyamızda sigorta zorunlu bir ihtiyaç haline gelmiştir. KKTC Sigorta ve Reasürans Şirketler Birliği olarak; KKTC halkının sigorta bilincini üst seviyelere çıkarmak amacıyla; kısa süre içerisinde başta Türkiye Sigortalar Birliği’nin uygulamaları ve deneyimleri; ve Dünya sigortacılık sektöründeki tüm yeniliklerini halkımıza sunacağız. Hızlı bir şekilde tüm adımları atmak suretiyle tüm değerleri sigortalanmış bir KKTC yaratmak için çalışacağız” dedi.

Çukurovalı’nın mesajı “Bu duygu ve düşünceler ile başta Türkiye Sigortalar Birliği başkanının ve Yönetim Kurulu Üyelerinin ve onların şahsında tüm sektör çalışanlarının Sigorta Haftasını kutlar başarılarının devamını dilerim” temennisiyle bitiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER