29 Mayıs 2022, Pazar
spot_img

Türkiye ‘En Insurtech’ Ödülleri sahiplerini buldu

Bu yıl ilk kez düzenlenen Uluslararası Sigorta Fuarı ve Kongresi (USFK) kapsamında InsurTech Hub tarafından düzenlenen Türkiye Insurtech Ödülleri 2022’nin kazananları açıklandı.  

3 – 5 Mart 2022 tarihlerinde Antalya Pine Beach Belek Hotel’de bu yıl ilk kez düzenlenen Uluslararası Sigorta Fuarı ve Kongresi (USFK) sigorta sektörünün en büyük B2B platformu olmasının yanı sıra katılımcılara yeni yatırım alanları, sektörünün yeni teknolojileri ve örnek uygulamaları hakkında konferans, panel ve etkinliklere katılım şansı tanıdı. Pek çok paydaşa iş birliği imkânı sağlayan organizasyonda InsurTech Hub tarafından sigortacılıkta yapay zekâ kullanımından siber güvenlik çözümlerine kadar her tür sigortaya destek teknolojik ürün ve projeyi değerlendiren ve ödüllendiren “Türkiye Insurtech Ödülleri 2022” de düzenlendi.

Sigorta sektöründe dijital dönüşümü destekleyen her türlü ürün ve projeyi sektöre tanıtmayı görev edinen ve Türkiye’deki ilk ve tek Insurtech ödül organizasyonu olan Türkiye Insurtech Ödülleri 2022’ye 100’e yakın başvuru ile Insurtech çözümlerini benimseyen birçok sigorta şirketi, acente, broker, banka, eksper ve teknoloji şirketi katıldı.

Projeleri deneyimli isimler değerlendirdi

Ön elemeyi geçen adayların sunumları sektörün deneyimli isimleri Fatih Acer, Prof. Dr. Selim Yazıcı, Cüneyt Kırlar, İsa Turgut İnci, Zeynep Stefan, İsmail Haznedar, Tuğrul Uzun, Sinem Cantürk, Mehmet Abacı, İlker Arabacı, Selcen Gür, Mahir Çipil, Mevlüt Söylemez, Ahmet Nedim Erdem ve Levent Korkut’tan oluşan jüri heyeti tarafından değerlendirildi.

Blockchain, Yapay Zeka (AI), Nesnelerin İnterneti (IoT) gibi birçok alanda değerlendirilen ve sektörde en inovatif fikirler ve en güncel teknolojiler ile fark yaratarak ödül almaya hak kazanan ürün ve projeler Uluslararası Sigortacılık Fuarı ve Kongresi kapsamında Türkiye Insurtech Ödülleri 2022’de açıklandı. Organizasyonda ayrıca “En Insurtech Banka”, “En Insurtech Broker”, “En Insurtech Sigorta Şirketi” gibi alanlarda da ödüller verildi.

9 kategorinin finalistleri ve kazananları şöyle…

“En Insurtech Acente” kategorisinde Eron Sigorta ve Turanlı Sigorta finale kalırken online ürünlerin dışında offline tüm branşlarda da teklif alınabilen hizmet yelpazesine sahip olan Dinkal Sigorta birinciliğe hak kazandı.

En Insurtech Acente: Dinkal Sigorta

“En Insurtech Broker” kategorisinin finalistleri Tamamlayıcı Sağlık ve Nart Sigorta olurken birincilik Türkiye’de hizmet veren ilk ve en büyük dijital sigorta platformu Sigortam.net’in oldu.

“En Insurtech Eksper” kategorisinde yurt içi ve yurt dışı sigorta sektörü ve paydaşlarının dijital dönüşüm devrimini gerçekleştirmesine öncülük ve aracılık etmek isteyen Ekol Ekspertiz birinciliğe hak kazandı. Gla Ekspertiz ve SEDEV ise finale kaldı.

Kredi riskleri ile olası teminat yetersizliği senaryolarını ortadan kaldırmak için geliştirilmiş olan Anadolu Bank Sigorta Botu Projesi “En Insurtech Banka” kategorisinde birincilik elde ederken Anadolu Bank Sigorta Platformu Projesi ile Emlak Katılım Bankası finale kaldı.

“En Insurtech Sigorta Şirketi”nin en hızlı ve online işlem potansiyeline sahip Fiba Emeklilik olduğu kategoride Anadolu Sigorta ve Bereket Sigorta finale kaldı.

Organizasyonda sektörde dijital dönüşümü besleyen birçok paydaşın yanı sıra sektörü teknolojileri ile dijitalleştiren pek çok teknoloji şirketi de ödüllendirildi.

Wigorta ve Valde Bilişim finale kaldığı “En Insurtech Start-up” kategorisinde uydu analizleri ile çiftçiler için uygun ve erişilebilir, sigorta kuruluşları için öngörülebilir ve verimli, yenilikçi sigorta çözümleri üreten Agcurate birinci oldu.

“En Insurtech Scale-up” kategorisinde yapay zekâ tabanlı fiyatlandırma platformu Lumnion birinciliğe hak kazanırken Cosure ve Tazi AI finale kaldı.

Turkcell ve Sigortapro’nun finale kaldığı “En Insurtech İnovatif Ürün ve Proje” kategorisinde tüm sigorta şirketlerinin ürün ve hizmetlerinin web servislerine tek bir sistem üzerinden ulaşan ve merkezileştiren ilk ve tek açık sigortacılık platformu olan Insurgateway birinciliğe layık görüldü.

“En Insurtech Web & Mobil Uygulaması” kategorisinde Türkiye’nin önde gelen çevrimiçi sağlık sigortası pazarında yer alan tamamlayicisaglik.com birinci olurken Ortus ve OtoKonfor finale kaldı.

Tüm birincilerin içinde en yüksek puanı alan ve teknolojisi ile en ilgi çekici ve inovatif bulunan Agcurate girişimi ise “En iyi Insurtech ödülü” ile birinciliğini taçlandırdı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER