30 Haziran 2022, Perşembe
spot_img

Türkiye Sigorta, OSEM Sertifikasyon’u satın aldı

Türkiye Sigorta, Türkiye Sigorta Birliği (TSB) tarafından 2015 yılında kurulan OSEM’in satın alım işlemlerini tamamladı.

Türkiye Sigorta önemli bir satın alma gerçekleştirdi. Kamuyu Aydınlatma Platformu’na açıklama gönderen Türkiye Sigorta, Türkiye Sigorta Birliği (TSB) tarafından 2015 yılında kurulan OSEM Sertifikasyon ve Eğitim Merkezi’nin hisse devrinin tamamlandığını duyurdu.

Türkiye Sigorta’nın KAP’a yaptığı açıklama şöyle;

08.11.2021 tarihinde yaplan özel durum açıklamamıza ilişkin olarak OSEM Sertifikasyon A.Ş’nin %100 hisselerinin Şirketimiz tarafından satın alınması yoluyla devrine ilişkin olarak satıcı sıfatıyla Türkiye Sigorta Birliği ve alıcı sıfatıyla Şirketimiz arasında 30.11.2021 tarihinde hisse devir sözleşmesi imzalanmış ve hisse devirleri yine aynı tarih itibarıyla tamamlanmıştır. (KAP)


8 milyon 236 bin TL sermayeli OSEM Sertifikasyon ve Eğitim Merkezi, sigorta şirketlerinin araç hasar onarımlarında sunulan güvenlik ve kalite standartlarını yukarıya çekmek, müşteri memnuniyetini en üst seviyeye çıkarmak için çalışmalar yürütüyordu.

Standartları yukarı çekmek için kuruldu

Hizmet kalitesi ve müşteri memnuniyetini arttırmaya yönelik tedarik sistemindeki ilgililer için oto yedek parça ve servis sertifikasyonu uygulamaları yapan OSEM Sertifikasyon, orijinale eşdeğer yedek parça belgelendirmesi yapmak, parça takip sistemini oluşturup oto sigorta şirketlerinin kullanımına açmak ve şirketlerin oto hasar birimi tedariğinde kullanılan sertifikalı eşdeğer parçaların takibini sağlama konularında destek veriyor.

Ayrıca sigorta şirketlerine hizmet veren ya da vermek isteyen servisler için, hasar onarımlarındaki hizmet kalitesini ve müşteri memnuniyetini arttırmaya yönelik hazırlanan oto bakım ve onarım merkezi standardı kapsamında servisleri belgelendiriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER