30 Haziran 2022, Perşembe
spot_img

Türkiye Sigorta’nın IT projesi ‘Hiring Challenge’ sona erdi

Türkiye Sigorta tarafından IT alanında bu yıl ilk kez düzenlenen ‘Hiring Challenge’ programı tamamlandı. Programdaki çok sayıda etabı başarıyla tamamlayan 32 kişi, Türkiye Sigorta IT biriminde işe başladı.

Türkiye Sigorta’nın, IT alanında hayata geçirdiği projesi ‘Hiring Challenge’ programı tamamlandı. Gençlere, temel ürün ve sigortacılıktan birim koçları ile işbaşı eğitimine kadar çok sayıda başlıkta ders ve kariyer desteği verilen programı başarıyla tamamlayan 32 kişi, Türkiye Sigorta’da işe alındı.

Gençleri desteklemeyi sürdüreceğiz

Programla ilgili değerlendirme yapan Türkiye Sigorta Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı Sevda Mersin, genç yeteneklerin Türkiye Sigorta’yı tanımalarını, Türkiye Sigorta’nın yenilikçi bakış açısı ve teknolojik üstünlüğüyle on yıl içerisinde uluslararası alanda faaliyet gösteren bir teknoloji şirketi olma hedefine ortak olmalarını amaçladıklarını söyledi. Programı başarıyla tamamlayan gençlerle genel müdürü, genel müdür yardımcıları, İK ve BT yöneticilerin katılımıyla bir araya gelerek keyifli zaman geçirdiklerini aktaran Mersin, “Gençler, sigorta sektöründe IT üzerine eğitimler alırken, sektörümüzün öncülük vizyonuyla örtüşen bu deneyimin bir parçası oldular. Türkiye Sigorta’da sistemleri sektörün ötesine taşırken, çalışan ve müşteri deneyimini yeni teknolojilerle inovatif çözümlere kavuşturma fırsatını yakalayacaklar. Gençlerimize inanmaya ve onları desteklemeye çeşitli projelerle devam edeceğiz.” dedi.

Binden fazla başvurunun alındığı programda 450 aday teknik teste uygun görülürken Bilgi Güvenliği Müdürlüğü’ne siber güvenlik alanında 16 kişi, Uygulama Geliştirme Direktörlüğü’ne yazılım java, C#, .Net, PL SQL alanında 14 kişi, Network Yönetimi Müdürlüğü’ne 2 kişi işe başladı. Üniversitelerin 4’üncü sınıfında olup okumaya devam eden ve part time olarak işe alınan adaylar ise mezun olduklarında tam zamanlı devam edecekler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER