“Oto servisleri ikinci el yetki belgesinden muaf tutulmalı”

0
4

TOSEF Tüm Oto Servisleri Federasyonu Başkanı Ünal Ünaldı; “Oto servislerinin doğasında olan alım-satımın; ikinci el araç ticareti olarak değerlendirilmemesini ve yetki belgesinden muaf tutulmalarını talep ediyoruz” dedi. 

Ülke çapında 680 üyesi olan TOSEF Tüm Oto Servisleri Federasyonu‘nun Başkanı Ünal Ünaldı; son günlerde gündemde olan ikinci el yetki belgesi ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Ünaldı, ikinci el araç alım-satımını ticaret olarak yapan işletmeler için çok doğru bir adım olduğunu; fakat oto servisleri ve oto tamirhanelerinin istisna olarak kabul edilmesini talep ettiklerini belirtti.

Ünaldı, “Oto servisleri ve oto tamirhaneleri yılın belirli dönemlerinde iş hacimleri düştüğünde; araç girişleri azaldığında, işletmenin ayakta kalması için; istihdam sağladığı çalışanlarının maaşlarını ödemek için belirli zamanlarda sigorta şirketlerinden ya da şahıslardan hasarlı araç satın alıp; onarıp, satışa çıkarıyorlar. Bu işletmelerin yılda sadece 3 adet araç satışı gerçekleştirmesi ise mümkün değil. Yaklaşık 30 bin ailenin ekmek yediği oto servislerinin yaptığı bu alım-satımlar için ilgili yönetmelikteki şartların aranmamasını ve yetki belgesinden muaf tutulmasını talep ediyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz