5 Ağustos 2021, Perşembe
spot_img

Unico, senetli satışların alacaklarını koruyor

Unico Sigorta, yeni ürünü Alacak Sigortası ile taksitli veya senetli satış sözleşmesi yapan firmaların alacaklarını güvenceye alarak, KOBİ’lerin işlerini büyütmelerini sağlıyor. 

cenk tabakoglu_300Unico Sigorta yeni ürünüyle perakende sektörünün en büyük sorunlarından birine çözüm getiriyor. Hizmete sunulan olan “Alacak Sigortası” sayesinde beyaz eşya ve mobilya sektöründe faaliyet gösteren KOBİ’ler başta olmak üzere; senetli veya taksitli satış sözleşmesi ile işlem yapan tüm firmaların alacakları güvence altına alınıyor. “Alacak Sigortası” hizmetinden faydalanan KOBİ’ler satışlarını güvenle taksitlendirerek işlerini büyütürken, aynı zamanda alacaklara ilişkin riskleri de ortadan kaldırıyor.

Unico Sigorta Genel Müdürü Cenk Tabakoğlu yaptığı açıklamada “İhtiyacı bir bütün olarak ele alıyor ve bu sigortayla güvenle taksitli satış imkânı sunmanın yanında, KOBİ’leri tahsilat ve yasal takip operasyonlarının yükünden de kurtarmış oluyoruz. Onların satışlarını artırarak iş hacimlerini büyütmelerine ve müşteri memnuniyetlerini artırmaya yardım ederken operasyonel giderlerini de ortadan kaldırmış oluyoruz. 5 dakikadan kısa süren onay, satış ve poliçeleşme süreçleriyle tüketiciyi de yormadan süreci tamamlayabiliyoruz” dedi.

24 aya kadar taksitler teminat altında

Her sektörden taksitli satış işlemleri yapan tüm şirket ve bayilerin 24 aya kadar olan taksitleri teminat altına alınıyor ve hizmet sayesinde taksitlerini ödeyemeyen bireysel müşterilerin taksitleri Unico Sigorta tarafından karşılanıyor. KOBİ’lerin “Alacak Sigortası” hizmetinden faydalanmak için işlerinin başından ayrılmadan, Unico Sigorta’nın internet sitesi ya da çağrı merkezinden başvuru yapması yeterli.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER