30 Haziran 2022, Perşembe
spot_img

Trafik sigortalarında yeni yıl bombası

Zorunlu Trafik Sigortaları tarifelerinde 1 Şubat 2022’den itibaren primlere yüzde 20 artış yapma yetkisi getirildi. İptal poliçelerde 32 TL acentelerde komisyon olarak kalacak. Aylık artış yüzde 1.25’ten yüzde 1.50’ye çıkarıldı.

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK), Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortasında Tarife Uygulama Esasları Hakkında Yönetmelikte değişikliğe gitti.

Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yapılan değişiklikle birlikte, zorunlu trafik sigortasında tavan prim 1 Şubat 2022’den itibaren yüzde 20 oranında artırıldı. Bununla birlikte yine aynı tarihte geçerli olmak üzere aylık tavan artışların yüzde 1,5 olarak uygulanacağı kararı verildi.

Trafik sigorta poliçesinin iptali durumunda ise, sigorta şirketine tahakkuk eden primin 40 TL’den az olamayacağı, bu primin 32 TL’sinin acente komisyonu olarak tahakkuk ettirileceği hüküm altına alındı.

1 Yorum

  1. 4 yıllık sigorta acentesiyim almanyada benim diplomam geçerlimi diye ona bakıyorum geçerli olmasa dahi artık bu meslek Türkiye de yapılmacağını anladım

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER